• Bramasole
  • Bramasole
  • Bramasole
  • Bramasole
ukaz

Zaujalo nás

hr

Prehliadka Kostola sv. Juraja v Žiline - Trnovom

Kostola sv. Juraja

viac...

skry

GALÉRIA

Posledný prázdninový týždeň, 25. - 28. augusta 2014, sme v spolupráci s Detským plaveckým centrom spoločnosti BEMA Slovakia, s.r.o. zorganizovali celodenný prázdninový tábor "Poznávaj & Plávaj". Dopoludnia boli vyhradené poznávaniu tradičných i netradičných miest. Navštívili sme gazdovský dvor v Turčianskych Kľačanoch, Múzeum dopravy v Rajeckých Tepliciach, dozvedeli sme sa tajomstvá lesa aj to, ako sa meral čas v minulosti. Súčasťou tábora boli sprievodné aktivity a tvorivé dielne. Popoludnia patrili plávaniu a záver diskotéke.

Letná plavecká miniškolička prebiehala od 11. augusta 2014 vo dvoch turnusoch. Program bol pestrý a zaujímavý. Okrem denného tréningu plaveckých zručností a hier vo vode, zaujali najmenších rozprávkové a tvorivé dielne. Oboznámili sa s prácou mestských policajtov, navštívili výrobňu palaciniek s ochutnávkou, zavítali do Budatínskeho hradu a parku, dozvedeli sa ako zachrániť život a poradiť si pri poraneniach, osvojili si základné dopravné pravidlá, previezli sa križovatkami dopravného ihriska, odhalili tajomstvá knihy...

21. mája 2012 sa uskutočnila prehliadka Kostola sv. Juraja v Žiline - Trnovom, ktorú zorganizovala nezisková organizácia BRAMASOLE so sídlom v Žiline. Účastníci prehliadky sa počas dvoch vstupov zoznámili s exteriérom, interiérom i históriou tejto - na Slovensku najzápadnejšie situovanej drevenej sakrálnej stavby. Kostol bol od roku 1994 verejnosti neprístupný, hoci zmienka o ňom sa nachádzala prakticky v každom bedekri, či propagačnom materiáli. Lektorom prehliadky bol odborník na drevenú sakrálnu architektúru na Slovensku - Ing. Miloš Dudáš, PhD., riaditeľ Krajského pamiatkového úradu v Žiline. Podľa informácie z Farského úradu v Žiline - Trnovom sa rekonštruovaný kostol bude využívať na príležitostné cirkevné obrady.