< 
"Vitajte na stránke detského plaveckého centra
facebook
 

CHARAKTERISTIKA

PLAVECKÉ JASLIČKY - PLÁVANIE DOJČIAT A BATOLIAT, BABY PLÁVANIE
(od 6 mesiacov do 3 rokov)

Základným cieľom je aktívnym pobytom detí vo vodnom prostredí, doplnkovými aktivitami v podobe saunovania, otužovania a detskými „baby“ masážami, podporiť správny psychomotorický vývin „malých plavcov“, podporiť citovú väzbu medzi rodičom a dieťaťom a zabezpečiť celkový rozvoj osobnosti dieťaťa. Nemenej dôležité je i zmysluplné strávenie času mamičky na materskej dovolenke.

Cieľom plávania v tomto veku je naučiť dieťa dôverovať vodnému prostrediu, získať cit pre vodu, vedieť sa vo vode uvoľniť, naučiť zadržovať dych, s úsmevom skákať a potápať sa.

S pribúdajúcim vekom postupným opakovaním optimálne zvládnuť tie najzákladnejšie plavecké zručnosti, všetko hravou formou, ktorá je pre dieťa najprirodzenejšia.

Súčasťou detských programov „plaveckých jasličiek“ je i saunovanie, základný kurz „baby“ masáží. Bonusom pre mamičky je možnosť zaplávať si v bazéne 15 x 6 m.

Vaničkové plávanie (detičky 3 – 5 mesačné)

Milé mamičky, nemusíte čakať, kým Vaše bábätko dovŕši vek vhodný pre organizované bazénové plávanie. Ponúkame Vám možnosť absolvovať základný kurz vaničkového plávania. Obsahom 6 lekcií je adaptácia dieťatka na väčšie množstvo vody, cielené otužovanie, nácvik úchopov a manipulácie s dieťaťom, výuka ABC potápania, základy „baby masáží. Každá lekcia je v dĺžke 45 min. Voda je napustená v priestrannej vani len pre Vaše bábätko. Počas plávania môže druhý z rodičov zrelaxovať a zaplávať si v bazéne 15 x 6 m (30 -32 oC voda).

Absolvovaním základného kurzu vaničkového plávania máte možnosť využiť  zľavu na prvý kurz v bazéne vo výške 9 €.

Bazénové plávanie (detičky 6 – 36 mesačné)

Od 6 mesiacov je ideálny vek pre organizované plávanie detí s mamičkami. Detičky si rôznymi hrami a cvičeniami vo vodnom prostredí vytvárajú kladný vzťah k vodnému prostrediu. Plávaním, cvičením a otužovaním získava dieťa z hľadiska zdravotného (podpora imunitného systému, zlepšenie perilstatiky čriev, posilňovanie chrbtových a brušných svalov, vplyv na srdcový cievny systém, rozvoj hrubej a jemnej motoriky a celkový vplyv na psychomotorický vývoj...); z hľadiska emocionálneho (prehĺbenie citovej väzby medzi rodičom a dieťaťom, pobyt v kolektíve, celkový rozvoj osobnosti ...), ale aj z hľadiska výchovného  (výchova k aktívnemu pohybu ..). Detičky spravidla lepšie spia, jedia, sú zdatnejšie.

Obsahom 10 lekcií je adaptácia dieťaťa na pobyt v bazéne, cielené otužovanie, nácvik úchopov pri realizácii metodiky plávania, výuka ABC potápania, základy „baby masáží“. Myslíme aj na mamičky, ktoré si môžu v rámci každej lekcie zaplávať v bazéne 15 x 6 m. Každá lekcia je v dĺžke 90 minút. Cena kurzu je 100 – 109 €.

detské práce rodinné plávanie

© 2014 BEMASLOVAKIA | design and programming